У червні-липні 2024 року в цих колах домінував настрій — «це останнє воєнне літо», люди активно обговорювали проєкти «на майбутнє», вибори до Держдуми 2026 року тощо… Тепер обговорюється, що ситуація в Курській області — це серйозно, і що за три дні вона не вирішиться, хоча в результаті закінчиться повною перемогою Росії
Те, що відбулося в результаті атаки ЗСУ на Курську область, називається «перехопленням стратегічної ініціативи», якою ЗС РФ володіли дев'ять останніх місяців. Попри певні успіхи ЗС РФ у Донецькій області, ЗСУ нині визначають динаміку перебігу воєнних дій, на їхні дії ЗС РФ мають реагувати швидше й чіткіше, ніж здійснювати свої
Ми завжди транслювали готовність дотримуватися МГП відносно як цивільного населення, так і військовополонених. Маємо продовжувати цю стратегію на захоплених територіях РФ, продемонструвавши якісну відмінність від армії противника
Це приниження для Владіміра Путіна, і люди, звичайно, незадоволені
Але ця оцінка США підкріплює заяви українських офіційних осіб, які стверджують, що несподівана операція в Курській області минулого тижня відвернула російські війська від України
У селах пробують партизанити зі зброї для полювання. Зараз сильний опір в напрямку Курська. Відповідно, вже просування ускладнене
Правда полягає в тому, що якби Україні дозволили ескалувати з самого початку, вона могла б уже наблизити війну до кінця на вигідних для Києва умовах. Час покаже, чи вже занадто пізно для цього, чи цей зухвалий напад може стати переломним моментом
Це була жалюгідна історія протягом усієї війни, коли західні союзники виробляли політику не на основі життєво важливих оборонних потреб України, а з безпідставного страху російської помсти
Як таке може бути в країні, яка воює зі своїм сусідом? Це було можливо лише тому, що Путін знав, що його територія залишається практично невразливою для нападу через обмеження Заходу на використання української зброї. (...) Реальність така, що боязкість Заходу захищала російську територію
Цей сміливий крок (наступ в Курській області – УНІАН) викриває боягузтво союзників України. Путін сказав своїм чиновникам: "Захід воює з нами руками українців". Якщо так, то вони продовжують бути прив'язаними за спиною Києва
Абсурдно вважати ці кордони священними з того моменту, як Путін ввів через них війська. (...) Росія не соромиться посилати іранські та північнокорейські ракети та дрони, не кажучи вже про свої власні, в Україну з глибини російської території, і немає причин, чому б вона була захищена від атак у відповідь. Це був вибір Путіна, а не Зеленського чи НАТО, перетворити територію Росії на зону бойових дій
Десятки так званих червоних ліній були перетнуті, відколи Росія розпочала воєнні дії, а Німеччина наважилася посилати на допомогу обороні Києва лише каски. Путін так і не вирішив використати ядерну зброю, тому що це принесе йому набагато більше шкоди, ніж користі
Уже протягом ... Тому вони вводять безглуздий "режим надзвичайної ситуації", потім "контртерористичну операцію". Але роблять усе, щоб це не здавалося війною
Це потрібно робити якомога швидше після того, як буде розуміння, що ЗСУ не виходять з цих територій, а будуть їх контролювати й надалі. Якщо таке рішення буде прийнято, то в цей момент потрібно формувати нову владу. А як інакше вони взагалі можуть існувати? Людей треба годувати, незабаром 1 вересня, діти до школи повинні ходити, пенсії потрібно сплачувати
Але ці люди повинні бути відібраними Україною, бути перевіреними та лояльними. З'їзд народних депутатів, який є тіньовим російським парламентом, який співпрацює з Легіоном і Україною, може в цьому допомогти. Він вже два роки існує і розробляє російську конституцію, і концепцію перехідного періоду, створить нове виборче законодавство
Через тиждень, яким би не був остаточний результат вторгнення України в Росію, спочатку незрозуміле, можливо, навіть необдумане рішення Києва направити тисячі військових у Курську область і за її межі приносить неймовірні дивіденди. Вдруге за трохи більше ніж рік Кремль має ворожу силу, що марширує на його півдні, і він дуже мало що може з цим вдіяти
Відсутність прозорості в російській системі – де помилки та проблеми приховуються, а не вирішуються безпосередньо – йде на користь Києву. Навряд чи Москва чи навіть курський губернатор знають повну картину безладу, в якому вони опинилися
Треба тверезо оцінювати ситуацію, бо потім буде боляче
Це величезна авантюра з боку українців
Це спроба хоч якось шокувати Росію. Це може дати Україні перемогу або принаймні змусити їх почуватися добре на кілька днів. Чи змінює це більший розрахунок на полі бою? Це ще належить побачити