У них 120 - дальність передачі сигналу, прямого радіозв’язку. Ще можна один ретранслятор повисіти - збільшиться до 200 кілометрів максимально. А я думаю, що ви бачили, що літаки прилетіли з додатковими паливними баками, F-16. Тобто вони будуть значно глибше знаходитися на нашій території. І таких прикрих випадків - вони не повторяться
Один літак - в ремонт… Якщо не можна у нас відремонтувати, - він полетів у Польщу чи в Румунію, звідки моментально прилетів новий літак. Збили якийсь наш літак… - знову звідти прилетів новий літак
Командувач авіації сказав, що загалом F-16 будуть діяти, брати участь в бойових діях виключно з аеродромів України. А от збереження запасних літаків, які будуть надходити від союзників, буде за кордоном
По два-чотири літаки на одному аеродромі, крім базового
І кілька оперативних аеродромів, куди літаки будуть приземлятися тимчасово. Наприклад, підвісили озброєння, він полетів на оперативний аеродром. З’явилися російські літаки, він піднявся в повітря, виконав бойове завдання, повернувся або на базовий аеродром, або на один з оперативних аеродромів
Але головне - не допускати того, як у було у Миргороді: коли у росіян зависнув безпілотник над аеродромом і чітко коригував удари по аеродрому. Він бачив літаки…, передавав координати, передавав прямо на дивізіони "Іскандерів". І "Іскандери" прямо били вже по цих координатах і моментально мали результат: влучили чи не влучили
Якщо лише резерв, депо, скажімо так, звідки будуть надходити нові літаки…, то це нормально, без жодних проблем
Ми отримали сучасну модифікацію F-16 із новітньою авіонікою, радарами для наведення ракет на цілі тощо. Також пропрацьовуються всі можливі варіанти, щоб далі для цих машин ми отримали і далекобійну зброю, яка виробляється в Європі та США. Процес триває, і сподіваюся, що ми побачимо такі ракети в Україні
Їх ще треба захищати не тільки технічно. Ми маємо розуміти, що ми перебуваємо в суспільстві, де є люди, які можуть шпигувати. І от тут є важлива складова захисту із середини. Тому що можна будь-які системи зовнішні застосовувати, вдосконалювати, але якщо знайдеться кріт, він може зіпсувати багато що
На тих фотографіях, які були оприлюднені, було видно, що ззаду на літаку, на крилах є певні датчики, вони якраз призначені для того, щоб виявляти ворожі пуски ракет, а також наближення ракет. Тобто вони виявляють і по оптичному каналу, і по інфрачервоному каналу
Я не маю сумнівів, що в майбутньому ми отримаємо літаки F-35. Оскільки в літаках не йдеться про тактику – це про стратегію. Тому якщо ми вже отримали F-16, то наші пілоти будуть рухатись до того, щоб опановувати інші західні літаки. З огляду на геополітичне положення України ми будемо продовжувати отримувати новітню західну зброю
Якщо говорити про 128 літаків, які нам потрібно, то не виключено, що це можуть бути не тільки винищувачі F-16. Зокрема, Mirage-2000/5, а також Grippen. Зараз не можна щось із впевненістю виключати. Однак варто зазначити, що Україна буде невпинно переозброюватися на літаки західного зразка. Ми поступово будемо отримувати технологію підтримання їх бойового циклу та виготовлення засобів до них
Їм доведеться тоді набагато обережніше літати. Їм доведеться 10 разів думати, яка ціль варта того, щоб ризикувати літаком та екіпажем, а яка не варта, й так далі. Тобто це те, що нам реально дають F-16. У плані ж ударів по Росії вони нам поки що не дають нічого, тому що там обмеження не технічні, а політичні
У нас пройшла успішно інтеграція ракет Storm Shadow або французької їхньої версії SCALP EG під старі радянські бомбардувальники Су-24. Вони, на щастя, у нас ще працюють, на крилі. Тобто з чого запускати саме крилаті ракети, в нас і без F-16 є. Немає, на жаль, дозволу від західних союзників. Нічого в цьому плані не змінювалося
Ось у цьому плані навіть поява на фронті однієї ескадрильї F-16 уже може стати дуже серйозним чинником. Річ у тім, що в комплекті до F-16 йдуть ракети "повітря-повітря". Ось є кілька модифікацій, зокрема є q модифікація AMRAAM. Ракети AMRAAM, навіть якщо їх дадуть найстарішої версії, це все-таки 105 кілометрів. Якщо це нова версія, то це 160 кілометрів
Так, було б наївно думати, що перші шість F-16 візьмуть та зіб’ють 300 російських Су-24. На жаль, ми не в казці живемо. Так не буває. Але щойно зіб’ють навіть перших три, це дуже багато що змінить… Зараз вони літають на роботу, попрацювати. А тепер для них кожен виліт стане рівно 50 на 50
Це те, що потрібно нам зараз на додаток до того, що у нас є, аби ми могли говорити про закриття неба над територією України на додачу до комплексів ППО, які нам передають: Patriot, NASAMS і IRIS-T. Тобто за таких умов ми могли б контролювати повітряний простір України, включно з окупованою територією
Друге - це мати змогу завдавати удари ракетами дальністю на 500 км, це також можливість завдання ударів по ворогу ракетами Storm Shadow. І фактично це можливості протидіяти ворожій авіації й носіям КАБів за умови оснащення необхідними ракетами
Коли ворог залучає значну кількість своїх ракет, ми вже можемо говорити про те, що, наприклад, в небі над заходом України зможемо залучати більше F-16 для відбиття атак, а наземні комплекси перебазовувати в центр, на схід нашої держави, щоб там посилювати ППО
Для порівняння під крила F-16 підвішується ракет і бомб більше у 2, 5 рази, ніж під МіГ-29, які є на озброєнні Повітряних сил. Тому ця машина така універсальна і надійна. Крім того, F-16 маневровий та швидкий