Як тільки ці умови будуть виконані, тоді ми можемо говорити вже про конкретний строк і про місце проведення цього другого Саміту
Участь представника росії на другому саміті, якому може бути переданий оцей план [із реалізації 10 пунктів „формули миру“] можлива, але це не означає, що другий саміт буде початком перемовин із росією. Ні, не про це йдеться
Ми не хочемо, щоб ця робота тривала місяці. Ми хочемо зробити достатньо швидко, тому сьогодні вже є напрацювання і навіть я передбачаю, що найближчим часом перші конференції почнуть відбуватися
Усе залежить від того, скільки країн нам вдасться переконати підтримати наш план. Потенціал ми вже побачили на першому Саміті
Але це не означає початку переговорів з Росією. Ні, не про це йдеться. Ми хочемо, щоб навіть така зустріч, на якій можна передати цей план, відбувалася не у форматі Україна-Росія, а в присутності всіх країн, які підтримали наш план
Те, що він під цим має на увазі саме Україну, він не сказав ... але це само собою зрозуміло, з огляду на перебіг бойових дій на користь Росії
Сьогодні вони мають війну, яка поступово йде вглиб РФ. Чи буде це їх лякати? Так. Чи реагують вони на щось інше, окрім страху? Ні
Другий Саміт миру може відбутися тільки тоді. коли буде готовий спільний план. Що це таке? Є формула, яка складається з 10 пунктів. Формула, яка була анонсована президентом понад два роки тому, це були назви пунктів. Нині є 10 робочих груп, які напрацювали конкретні кроки і конкретні строки щодо кожного з цих пунктів та що необхідно для їх виконання
Другий саміт відбудеться цього року… Але не треба ставитися до нього, як до фінального. Дуже цього хотілося б, але ми реалісти
Ми не бачимо в цьому результат
Я, як і більшість українців, хочу миру. Саме тому я готовий підтримати будь-які зусилля української влади для досягнення миру. Втім, я і далі не бачу жодного бажання зі сторони Російської Федерації говорити про мир. Те, що українська влада подає певні сигнали, й проводить саміти миру є більше піарною акцією, в першу чергу, для українського суспільства, а також для партнерів. Це теж потрібно робити, бо нам дуже потрібна зовнішня підтримка
Уточнюю – не може бути переговорів з Путіним. З Російською державою у нас були і є переговори. Була зернова угода. Були і є переговори про обмін полоненими. Є також переговори, про які мало хто знає в Україні – переговори про повернення українських дітей. Вони відбуваються у тому ж форматі, що і по зерновій угоді – через посередників. Можуть бути делегації в одному готелі в Катарі, але спілкуються через посередників. Тому переговори є
Друге – це президентські вибори в США і зростання вірогідності перемоги Трампа. Всім відомо, що Трамп публічно виступає за початок переговорів. І ігнорувати це неможливо. В першу чергу тому, що ми залежні від США у військовій допомозі
А реально те, чого він хоче — це скорочення української армії у декілька разів і тому він нагадує про свій проєкт договору від 15 квітня 2022 року. І ці вимоги для нас неприйнятні, тому що це вимоги капітуляції фактично. На даний момент проблема саме в цьому
Це перший визначальний чинник. Другий чинник — посилення тиску на Росію, санкційного тиску, дозвіл бити Україні західною зброєю по російській території, ціна війни має зростати для Росії, і дипломатичний тиск, тут важливі всі ці саміти миру при їх обмежених наслідках, але вони свою функцію відіграють
Я бачу іншу проблему: Росія зараз не готова до реальних переговорів. У нас є стереотип про те, що Путін нібито хоче заморозки конфлікту. Нічого подібного. Путін хоче миру на своїх умовах, хоче примусити Україну до виконання своїх ультимативних вимог, і деякі вимоги — це попередні умови. Це не про мир, а просто почати переговори і припинити бойові дії
Переговорів не буде доти, поки Росія не відмовиться від ультиматумів