Коли ми справедливо говоримо про необхідність зброї, маємо не забувати, що підтримка і захист наших воїнів – це також зброя. Кожен командир має пам’ятати: люди не витратний матеріал. Їхні сили, їхні знання, їхні вміння – важлива цінність для нашої держави
Це і про турботу про людину, тоді ми розуміємо, що відбувається коли на якому етапі, а також це про планування ресурсів
Бути уважнішими до поранених, бути уважнішими до тих, хто повернувся з російського пекла, – ідеться про механізми реінтеграції звільнених із полону бійців, створення Центру реінтеграції та забезпечення відновлення військовослужбовців
Все, що може бути оцифроване, має бути оцифроване. Міноборони разом з Генеральним штабом до кінця року повинні розгорнути медичну інформаційну систему у військових частинах, щоб маршрут пораненого був прозорим, був зрозумілим
Росія нехтує своїми людьми, не бореться за їхнє виживання. Натомість Україна має робити все для захисту життя, передусім життя і здоров’я своїх воїнів
Перед системою військової медицини стоїть ще чимало викликів, які належить подолати. Як глава держави, я обіцяю вам всебічну підтримку на цьому напрямку
Це створення єдиного медичного простору, де кожен фахівець знає і виконує свою роль. Мова, зокрема, про ефективне використання ресурсів, постачання аптечок і турнікетів відповідної якості, забезпечення мобільних госпіталів і про те, щоб бути більш уважними до поранених і тих, хто повернувся з російського пекла
Все, що може бути оцифроване, має бути оцифроване
Мною підписано указ – положення про проходження військової служби, що регулює проходження служби особами з медичною освітою і присвоєння первинного офіцерського звання лікарям, які не проходили військову кафедру
Ми можемо тільки дякувати тисячам наших медичних фахівців, які працюють і на фронті, і в районах поблизу фронту, і в прикордонних громадах, і в усій нашій країні. Всюди українська медична система залишається функціональною, працюючою. І це заслуга всіх тих, хто своє життя присвятив порятунку життя інших
Зараз немає в Україні такої лікарні, яка не відчула б на собі, що таке війна, і яка не приймала б поранених з фронту або після російських ударів. Зараз немає в нас у медичній спільноті таких людей, які були б осторонь усієї державної справи захисту України
Навіть після таких жорстоких російських атак, як проти "Охматдиту" і ще сотень лікарень, які зруйновані чи пошкоджені російськими обстрілами, ми не втрачаємо здатності нашої медицини рятувати життя. Це виключно ваша професійність, ваша сила, ваш характер, які працюють заради всієї України. Дякую
Відвідав наших захисників, які проходять лікування. Поспілкувався з хлопцями та відзначив їх державними нагородами