А поки Путін цю війну продовжує, він буде отримувати від України такі відповіді, яких Україна потребує. І це абсолютно легітимні дії України, зокрема, в рамках реалізації права на самозахист згідно зі статутом ООН
Ми активно застерігаємо наших партнерів бути готовими до такого розвитку подій, якщо такі спроби з боку Росії будуть, зберігати пильність і не піддаватися на ці пастки російської пропаганди
Створення уявних загроз з боку України, яким інтенсивним воно не було би, не робить ці загрози більш реальними. Тому ми закликаємо не нагнітати антиукраїнські настрої та не створювати враження якихось загроз, яких немає
Тож ми закликаємо партнерів зберігати пильність та не піддаватися на російську пропаганду
На відміну від Росії, Україні чуже не потрібно. Україна не зацікавлена в тому, щоб забирати територію в Курській області, ми хочемо захистити життя своїх людей
На жаль, в України немає достатньо можливостей завдавати далекобійних ударів тим озброєнням, яке наявне, щоб захиститися від цього терору. Немає поки що цих рішень, на яких ми наполягаємо. Тому є потреба за допомогою ЗСУ проводити звільнення цих прикордонних районів від російських військових контингентів, які завдають по Україні ударів
Чим швидше РФ погодиться на відновлення справедливого миру, зокрема на основі Формули миру, тим швидше припиняться рейди Сил оборони України на території РФ
Ми досягаємо відповідних цілей в Курській області, будемо продовжувати це робити так, як необхідно для безпеки та захисту України
На даний час під нашим контролем знаходиться близько 1000 кв. км РФ… Ситуація знаходиться під нашим контролем
Україна не зацікавлена тому, щоб забрати територію Курської області, але ми хочемо захистити життя своїх людей. Я просто нагадаю, що, зокрема, з районів Курської області тільки від початку цього літа і тільки по районам нашої Сумської області України було завдано більше двох тисяч ударів. Це РЗВ, це ствольна артилерія, міномети, дрони, 255 керованих авіабомб, більше сотні ракет
Ціллю Сил оборони України є лише військові сили і військові контингенти. Це дуже важливо. І мета цієї операції - це збереження життів наших людей та захист території України від російських ударів
Це війна без правил ведення війни... Росія використовує свої території для розташування артилерії, РСЗВ, невеликих авіаційних баз, пускових установок для балістики для масштабних ударів по цивільному населенню іншої країни
Треба наголосити, що взагалі операція у Курській області допомагає фронту, тому що не дозволяє Росії перекидати додаткові підрозділи в Донецьку область, ускладнює їй військову логістику
Ми бачимо нейтральну та стриману реакцію партнерів, яка відображає розуміння партнерами дій України
Це не дозволяє Росії перекидати додаткові підрозділи до Донецької області та ускладнює її військову логістику. ЗСУ — це цивілізована європейська військова сила, яка повністю дотримується законів та звичаїв ведення війни, міжнародного гуманітарного права. Метою ЗСУ — є лише військові об’єкти та військовий контингент
Метою операції ЗСУ в Курській області є збереження життів українців від російських ударів. Це Росія принесла війну в Україну, і цілком справедливо, що тепер ця війна повертається на територію Росії. Чим швидше Росія погодиться на відновлення справедливого миру, тим швидше припиняться українські рейди на територію Росії. А поки що Путін війну продовжує, він отримуватиме від України такі відповіді