Їх можна використовувати для п’яти чи шести різних типів місій, і всі пілоти здатні виконати будь-яку з них. Отже, якщо виникає чи існує потреба в протиповітряній обороні, в безпосередній авіаційній підтримці чи придушенні протиповітряної оборони, ці літаки можуть використовуватися для будь-чого з цього. Тож я думаю, що це залежатиме лише від стратегії, яку, очевидно, має Київ для завершення війни та відкидання росіян через кордон
Судячи з того, що я бачив на відео, вони виглядають як красиві літаки. Про них дуже добре піклувалися. Я думаю, що всі вони отримали свіжий шар фарби і отримали гарне українське маркування на хвості. Зброя, яку вони мали, виглядала чудово, що завжди хвилює пілота винищувача. Тож я впевнений, що у вас не виникне проблем із ними
Ви вирішили обрати F-16, й вже отримали їх. І є досить великий пул пілотів, таких як я, які прийшли б і допомогли б, якби нас попросили, це може змінити ситуацію
Тому що F-16 використовуються в Європі переважно в межах кордонів своєї країни. З нами це не так, тому що, на жаль, ми є всюди по всьому світу, але більшість людей воюють і захищають свою країну. І ось до чого Україна хоче дійти, і ми точно можемо допомогти із цим, якщо буде бажання
Вони мають більшу потужність і більшу дальність ураження цілей. Я не знаю, з яких міркувань це зробили (оприлюднили фото. – Ред.), але я думаю, що це для росіян було б сюрпризом
Також на обох цих винищувачах відсутні автоматичні 20-мм гармати, технічні написи тощо. І з огляду на це одразу було зроблено припущення, що ці, як мінімум два F-16, були передані США у ролі хибних цілей
Я придивлявся і поки що не зрозумів. Літаки під сіткою, а ці фото готували дуже ретельно, мабуть, відфільтрували, тому що не зрозуміло, яке там є додаткове обладнання, все закрито-прикрито. Але це добре. Нехай буде несподіванка для наших північних сусідів
Це ракети середньої дальності, які мають дальність застосування до 50-70 км
Насправді навіть 4 літаки можуть виконати доволі складну задачу зі знищення протиповітряної оборони і потім – завданню ударів по по важливих обʼєктах. Тут слід зрозуміти, що важливим є те озброєння, яке є на цих літаках
Літаки можуть виконувати будь-які завдання, які будуть залежати від поставлених задач для Повітряних сил. Ці літаки можуть виконувати як захист повітряного простору, так і, наприклад, відбиття нальотів російської авіації на прикордонні Сумщини й Чернігівщини. Також [можуть виконувати] роботу по прифронтовій зоні, засобах протиповітряної оборони, які знаходяться на тимчасово окупованій території України
Ти тільки подумаєш про щось, він одразу відгукується. Я відчуваю гордість, не тільки за себе, а й за решту хлопців, за те, що ми робимо це зараз. Я знаю, яку велику роботу було зроблено, щоб мати цю можливість
Винищувачі F-16 прибули в Україну. Згадайте, як данські інструктори навчали українських пілотів, техніків та наземний персонал пілотуванню та обслуговуванню винищувачів
Зараз це дуже сучасний літак, співставний із найкращими західними винищувачами. Я впевнений, що українські Повітряні сили отримають користь від цього
Проте F-16 однозначно більш адаптивний, він рухається дуже легко
Не дарма президент, перебуваючи на Харківщині минулого тижня дав доручення Головнокомандувачу ЗСУ, що буде необхідно переформатувати українську систему ППО до кінця року. Я думаю, це пов'язано з тим, що ми розраховуємо на літаки, які будуть збивати ворожі ракети. І це дасть змогу українським силам перебазувати системи ППО, ЗРК із заходу нашої держави – ближче до центру і сходу
Враховуючи номенклатуру озброєння, яка була озвучена у медіа, презентована чи була підвішана на літаках – це ракети HARM, які є протирадіолокаційні, здатні вражати ППО, радари ворожих ЗРК. Друге – це модифіковані бомби JDAM, це кореговані авіабомби, які дають можливість завдавати ударів по наземних цілях окупантів. Думаю, що це буде наступним етапом, яким будуть літаки застосовувати
Що стосується місій, які могли виконувати. Теоретично вони могли бути задіяні і для відбиття дронових атак і не тільки. А саме – для нанесення ударів ракетами Storm Shadow. Достеменно сказати про це не можна, але я б цього не виключав. Адже Україна налаштована кожну зброю використовувати максимально ефективно, в максимально раціональний спосіб, аби бачити певний результат