Детально вам розказати, які завдання будуть виконувати чи вже виконували літаки F-16, я не маю права. Але у будь-якому випадку, поки що та кількість, які є в Україні, поки що та кількість пілотів, які навчені, цього ще не достатньо ... Позитив є в тому, що багато наших хлопців зараз навчаються. Різні формати, різні стадії. Дуже вірю, що партнери зможуть це розширити - платформу навчання для наших пілотів, інженерів тощо
Це дозволило б Україні задіяти в бою лише близько 10 F-16, враховуючи, що кожен літак потребує щонайменше двох пілотів
Судячи з усього, вони будуть літати з трьома паливними баками. Вони будуть базуватися на якихось дуже тилових аеродромах, щоб збільшити безпеку за рахунок більшої витрати пального та моторесурсу
Якби не було б AIM-120 - це було б велике горе. Ці винищувачі були б на рівні з Mirage-5. Використовувались би тільки як ППО. Якщо стоять AMRAAM, то це повноцінні машини
Ця система попереджає про опромінення ворожими радарами і навіть пуск ракети. Вона попереджає літак, що по ньому запустили ракети, а також допомагає аналізувати напрямки загроз
Довгоочікуване прибуття реактивних літаків із Заходу має зміцнити оборону країни, хоча Київ, схоже, отримав їх надто мало, щоб мати негайний вплив на поле бою
Принаймі, на сьогоднішній день я можу сказати вам дуже відкрито, що ми можемо їх використовувати
Я думаю, що ви побачите, можливо, не всі, але побачите результати. Ми вирішимо прокоментувати, чи це був результат з F-16, чи ні
F-16 в Україні. Ми забезпечили це. Я пишаюсь усіма нашими хлопцями, які якісно опановують ці літаки і вже почали їх використовувати для нашої держави
F-16 в Україні. Ми забезпечили це
Бажаю нашим Повітряним силам, усім нашим воїнам відчувати гордість українців нашою бойовою авіацією і приносити Україні саме такі бойові результати, які наблизять нашу перемогу – наш справедливий мир для України
І ми збільшуємо силу нашої авіації. Україна тепер володіє і сучасними, дійсно, ефективними системами ППО. Таких систем ППО ще недостатньо, щоби закрити від російських ракет і дронів дійсно все наше небо. Але, сьогодні український повітряний щит вже один із найсильніших в Європі
Сьогодні ми вшановуємо силу та майстерність наших людей, завдяки яким небо України залишається українським. Тільки українським. Ворог не домінує і не буде домінувати в небі нашої держави
Українці довели, що здатні оберігати чистоту українського неба від ворога, і захищати від російського терору життя наших людей, наших міст та сіл
Російський окупант дужег сподівався знищити нашу українську авіацію та ППО, нашу спроможність захищати свою державу, але українці цього не допустили. І це - справжній героїзм, коли нашим воїнам Повітряних сил довелось протистояти більшому повітряному флоту Росії. І Україна змогла - змогла досягти своїх цілей, змогла захищатись, змогла знищувати окупанта
Усе, над чим ми працюємо - я дуже вірю, що партнери знайдуть можливість це розширити - платформу тренувань і навчання для наших пілотів. Не тільки пілотів, хлопців-інженерів тощо. Це для нас дуже важливо
Я не можу поки що детально вам сказати, які саме завдання будуть виконувати або вже виконували наші перші літаки F-16. Не маю права це коментувати
Ми провели сотні зустрічей і перемовин, щоб зміцнити можливості нашої авіацій, зміцнити можливості нашої ППО, наших сил оборони. Ми часто чули у відповідь: «це неможливо», але все ж ми зробили можливим те, що було нашою амбіцією, нашою оборонною потребою. А тепер це дійсно реальність, реальність у нашому небі, F-16 в Україні
Зараз – новий етап в розвитку Повітряних сил ЗСУ
Ми багато зробили, щоб Повітряні сили перейшли на новий стандарт авіації – стандарт західної бойової авіації. З початку цієї війни ми говорили з партнерами, що потрібно закрити наше небо від російських ракет і літаків. Ми провели сотні зустрічей та переговорів, щоб зміцнити можливості нашої авіації, нашого ППО