Отже, це допомагає нашій обороні, яка діє безпосередньо на фронті. Тобто це пришвидшує зупинку наступальних дій російських військ на Сході. Це має пришвидшити знесилення і безпосередньо виснаження російських підрозділів для того, щоб настав момент, коли вони втратять можливості для наступальної активності
Ці заяви робляться, щоб спробувати хоч якось продемонструвати впевненість в тому, що все буде нормально. Тим більше очікувати чогось іншого зараз в їхніх заявах не доводиться. Ситуація така, що наші сили укріпляються, крім того, що просуваються і розширюють плацдарм. Тому 2-3 дні - це дуже такі сміливі заяви
Це означає, що або він свідомо це зробив, бо йому набридло дивитися і спостерігати, як за наказами Путіна російська армія втрачає боєздатність остаточно, або він просто боїться доповідати Путіну про якісь погані результати
В принципі, з точки зору української оборони на Сході, стратегія із відволіканням російських резервів на Курську область працює і, очевидно, це має зменшити тиск якраз на наше угрупування в Донецькій області. Це дуже хороша історія
Не виключено, що друга лінія оборони Російської Федерації в регіоні частково прорвана. Наступ українських військ в районі Курська ймовірно призведе до передислокації підрозділів Російської Федерації з інших напрямків для забезпечення оборони російських підрозділів та контрударів проти українських сил в регіоні
Швидше за все, збройні формування Російської Федерації не були готові до українського наступу в цьому регіоні, і атака стала для них несподіванкою
Здійснювалася вогнева поразка живої сили та техніки ЗСУ в районах населених пунктів Дар'їно, Гоголівка, Меловий, Микільський та на західній околиці Суджі
Протягом доби активними діями підрозділів угруповання військ "Північ" і резервів, що підійшли, ударами армійської авіації, вогнем артилерії припинялися спроби рейдових дій підрозділів супротивника вглиб російської території на курському напрямку
Тим не менш, наступ на Курськ показує, що росія не зробила уроків із блискавичного захоплення Ростову групою Вагнера під час заколоту в червні 2023 року. Крім ймовірних загроз знищення України та застосування тактичної ядерної зброї, росія не відреагувала істотно на наступ на Курськ. А так як літаки F-16 також прибувають на передову, путін має багато причин для занепокоєння
Цей інцидент застав зненацька російських військових та послабив позиції диктатора володимира путіна, вказавши на крихкість прикордонної оборони та піднявши бойовий дух українців. Також рейд підірвав образ путіна як захисника простих росіян
Українські війська швидко зайняли 350 квадратних кілометрів території росії та взяли десятки росіян у полон … Менш ніж за сорок вісім годин Україна захопила більше території, ніж за весь нещасний контрнаступ літа 2023 року
Якщо на цій ділянці кордон не те щоб не на замку, а навіть не на підпорі, то що говорити про кордон з Монголією чи Китаєм
І найголовніше - російському командуванню як не вистачало ресурсів, так і не вистачає. Щоб вирішити проблему фронту в 20 км, глибиною до 15 км, вона змушена перекидати до зони кризи додаткові війська, послаблюючи інші напрями
У другій половині дня 7 серпня з'явилася інформація, що об'єкт, нібито, не під контролем російської сторони, як і саме місто Суджа, але підтверджень тому не було представлено. Хоча сама версія про мету щодо ГІС Суджа цілком розумна
Перша – створення санітарної зони. Вибраний напрямок прориву говорить на користь саме цієї версії
Серед багатьох озвучених були зовсім божевільні, мовляв, мета – взяття під контроль Курської АЕС з подальшим обміном її на Запорізьку АЕС. Версія настільки ж амбітна, наскільки і неймовірна, з урахуванням глибини прориву для її реалізації та необхідної кількості сил та засобів
У другій половині дня 6 серпня вже з'явилася інформація, що російське командування почало перекидання підрозділів зі складу Брянського угруповання, загальна чисельність якого 10 тис о/с та Бєлгородського, загальна чисельність якого понад 50 тис о/с, але більша частина якого задіяна у боях на півночі Харківської області Тобто перекидання цих сил та засобів вплине на бої на Харківщині та послабить там тиск РОВ
Головнокомандувач Володимир Володимирович (Путін - Ред.) тримає ситуацію на особистому контролі
Постраждали кілька десятків мирних громадян, включаючи дітей, та військовослужбовці
Операція зі знищення формувань ЗСУ триває